JAK ZAROBIĆ NA MAJSTERKOWANIU?

jak zarobić na majsterkowaniu

Majsterkujemy raczej dla siebie, ewentualnie – kogo ten zaszczyt kopnął – to i dla naszych żon, jednak mało który majsterkowicz myśli o zbiciu nawet drobnego grosza na swej pasji. Czy jest to jednak tożsame z tym, iż na majsterkowaniu kapitału nie zbijemy, czy może męska płeć woli dłubać w swojej izdebce, a do wielkiego światka zarobku lęka wynurzyć nawet czubkiem nosa?

Postanowiłem prześledzić Internet w poszukiwaniu informacji/dziedzin/pomysłów na zarobkowe majsterkowanie i muszę powiedzieć, że sytuacja jest dość nieciekawa. Oto bowiem majsterkowiczki biją kasę na dekupażu czy jakiś prostych robótkach ręcznych, a panowie, no cóż, bida… ale nie totalna.

Na pierwszy sort leci stolarka – Internet aż roi się od samodzielnie wykonanych stołów z europalet, jakichś krzeseł z pieńków i tak dalej. Druga dyscyplina zarobkowa dla majsterkowicza to umiejętności naprawcze, chociaż tu już trudniej znaleźć klientelę. Jak bowiem wziąć od sąsiadki grosza za naprawę? No chyba, że ktoś zalicza do zarobku kawę i ciastko, ale ja nie z tych. Niemniej – internauci propsują, więc i ja o tym wspominam. A poza tym? Bida! O zgrozo, ale tak – bida.

Trzeba więc chyba stanąć w prawdzie i powiedzieć, iż nasze hobby przynosi szereg profitów, ale na pewno nie zarobkowych, no chyba że mamy na nazwisko Słodowy i wyprzedzamy talentem całe swoje pokolenie. Inna rzecz, a i może na pocieszenie – przecież za zarobek możemy potraktować to, co uda się nam zaoszczędzić na domowych rozwiązaniach, niewymagających inwestycji w jakiś profesjonalny sprzęt/wyposażenie/whatevah.

0 Comments

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *